Informatika- Lego Robot, Drón

Oktató: Benkő Zoltán
Helyszín: Informatika terem

TELLO EDU DRÓN

A játék elengedhetetlen része a tanulásnak szóval a Tello-t úgy alkották meg ,hogy Scratchel programozható legyen.
Ezáltal szórakozva tanulhattok meg programozni és haladó szinten akár saját alkalmazásokat is írhattok a
Tello-ra a Tello SDK segítségével.

LEGO MINDSTORMS®

Hagyd, hogy építőd szabadjára engedje a LEGO® MINDSTORMS® EV3 kreatív energiáit!
Olyan robotokat építhetnek, melyek tudnak járni, beszélni, gondolkodni és bármit, amit csak el tudsz képzelni.

Informatika- Logo szakkör

Oktató: Benkő Zoltán
Helyszín: Informatika terem

Két éve indult az informatika szakkör iskolánkban 5-6 osztályos diákok részére.
Itt lehetőségük van megismerni az Imagine Logo és a Scratch programozás alapjait.
Az Imagine egy modern programozási nyelv, világszerte sokan használják, úgy alkották meg, hogy kisiskolások is képesek legyenek ötleteiket a számítógép segítségével megvalósítani.

Mi a Scratch?
A Scratch egy ingyenes programozási környezet, amellyel játékokat, animációkat vagy meséket is készíthetsz. A Scratch-ben való programozás kirakó játékozásra hasonlít: parancsokat és változókat felhasználva úgy lehet algoritmusokat összeépíteni, mint egy kirakót a darabjaiból. Ezek az elemek csak helyes módon illeszkednek egymáshoz.

Irodalmi színpad

Iskolánkban működik irodalmi színpad, állandó tagjai vannak de szeretettel várjuk az újabb érdeklődőket, akik szívesen vállalnák e nem könnyű de nemes feladatot. A községi ünnepségekre készülünk a színpadosokkal, a műsorokat háromszor adjuk elő 2-szer az iskolában tanuló diákok és 1-szer a közsség elött.
Főbb események ahol fellépünk:
Október 6 – Aradi vértanúk
Október 23 – 1956-os forradalom és szabadságharc
Március 15 – 1848-49-es forradalom és szabadságharc
Június 4 – Trianon

Felkészülések az ünnepek elötti 3 hétben történnek.