Tetz Alapfokú Művészeti Iskola képzőművészeti szak

Oktató: Benkő Zoltán
Helyszín: Rajz terem

Iskolánkban a 2015/2016 tanévben indult a Tetz Alapfokú Művészeti Iskola képzőművészeti szaka. Célja a fiatalok művészeti fejlődésének, nevelésének, kulturális életének támogatása, a tehetségek gondozása, veleszületett vagy szerzett képességeik továbbfejlesztése, megtalálni számukra azt az „utat”, amelyen elmélyülten és eredményesen fejlődhetnek és az átlagosat túlhaladó teljesítményekre képesek legyenek. A 2017/2018 tanévben a képzőművészet mellett sikeren újraindult a tánciskola is.

A képzőművészeti foglalkozások mellett, sok egyéb programon, kiállításon, múzeum látogatáson vettünk részt. Ezek röviden:


2016:

 • A ceglédi galéria festészeti kiállítása,
 • A Kossuth Múzeum Gyógyszerésztörténeti kiállítása,
 • Uránia Mozi Tetz képzőművészeti diákok kiállítása,
 • Budapesti Iparművészeti Múzeum állandó és időszakos kiállítása. Az Iparművészeti Múzeumot nem csak meglátogattuk, hanem múzeumpedagógiai programban vettünk részt. Tanítványaink ekkor készült alkotásaiból kiállítást rendeztünk a múzeum pedagógusaival es a Moholy Nagy Művészeti Egyetem hallgatóinak segítségével.
 • Tetz Iskola évzáró művészeti kiállítás Cegléden a Kossuth Művelődési Központ aulájában.
 • Tetz Gála Cegléden a Kossuth Művelődési Központ színháztermében.

2017:

 • február 22-én a Nyáregyházi Tetz képzőművészeti iskola diákjaival meglátogattuk a Ceglédi Galériát. Itt az Artes Grafikas Panamericanas (AGPA) című kiállítást tekintettük meg. A képanyag válogatás dél-amerikai grafikusművészek munkáiból, Fábry József gyűjtéséből, az 1970-1990-es évekből. Élmény volt egy ilyen különleges, változatos, távoli tájakat és egyéni technológiát felvonultató gyűjteményt látni.
 • Immár negyedik alkalommal mutatták be a műveiket az Uránia Mozi aulájába a Tetz Alapfokú Művészeti Iskola ceglédi képzőművészeti tanszakának diákjai, február 3-án, köztük Máté Noel 3. osztályos diákunk. Az alkotások témája idén az űrszemét volt.
 • Tetz Iskola évzáró művészeti kiállítás Cegléden a Kossuth Művelődési Központ aulájában.
 • Tetz Gála Cegléden a Kossuth Művelődési Központ színháztermében.
 • „Tetz a Balatonnál nyaral” Erzsébet tábor Június 25-én. Egyhetes táborban rengeteg program, jó hangulat.
 • Szeptember 8-án, a 7. Nyáregyháza Fesztivál keretében Tetz Nyáregyháza kiállítás, válogatás az eddigi alkotásokból.
 • Szabó üvegdíszek látogatás, gömbkészítés

Gyermek Fitness
Oktató: Leki Fanni